poniedziałek, 13 czerwca 2011

17. Andaluzja


Nie mogę wyjść z podziwu patrząc na tą pocztówkę. Jest przecudowna.
I pomyśleć że, dla niektórych zwykłe podwórka, mogą wywoływać u innych takie zachwyty!
Patrząc na ten kawałek hiszpańskiej architektury, zapragnęłam pojechać tam i zwiedzić każdy zakątek.
Szczerze, to nigdy nie sądziłam że te państwo jest takie piękne. Owszem znałam niektóre tereny, ale to czytając o Andaluzji po prostu oniemiałam z zachwytu! Ajj tak oszalałam na jej punkcie! :D

A teraz trochę lekcji :P

Andaluzja to hiszpańska kraina słońca, flamenco, corridy, siesty i fiesty, w której odczuwa się tysiąclecia historii, gdzie kultura hiszpańska miesza się z arabską, gdzie niektóre obyczaje przywieźli ze sobą Persowie, gdzie na ruinach rzymskiej świątyni Herkulesa stawiali Maurowie swoje świątynie Allahowi, a te z kolei służyły za budulec dla chrześcijańskich kościołów.
Obejmuje prowincje: Jaén, Almería, Grenada, Huelva, Kadyks, Kordoba, Málaga, Sewilla.
Stolicą Andaluzji jest Sewilla, inne większe miasta to: Kordoba, Málaga, Grenada, Kadyks, Jerez de la Frontera. Środkową i południowo-zachodnią część Andaluzji zajmuje płaska i falista Nizina Andaluzyjska,a na południowym wschodzie łańcuch Gór Betyckich, z pasmem Sierra Nevada
Andaluzję powinno się zwiedzić w całości, wszystkie większe miasta, oraz wiele maleńkich wiosek i miasteczek, które najlepiej oddają ten cudowny klimat południa. Nie jest to rozległy obszar, więc wystarczy dobry plan i chęci a pozna się wszystko co najpiękniejsze.
Gdy raz zobaczy się Andaluzję, chęć powrotu będzie nieodparta.
Ponieważ Andaluzja to najbardziej południowa część Hiszpanii i leży bardzo blisko Afryki, klimat tam panujący zbliżony jest dokrajów afrykańskich.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz